Wycieczka do Wrocławia klas Ie i IIIa

29 maja 2015 r. uczniowie klasy I e i III a pod opieką swoich wychowawców - p. Eweliny Stefaniak i p. Małgorzaty Marek-Konopskiej oraz p. Brygidy Stefaniak i p. Małgorzaty Hamera wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Podczas przejazdu autokarem do Wrocławia mogliśmy obserwować piękny krajobraz Niziny Śląskiej, ciekawe obiekty oraz miejscowości, o których opowiadała nam pani Ania-nasza przewodniczka.

Po przyjeździe do Wrocławia udaliśmy się do Ogrodu Zoologicznego. Na początku zwiedziliśmy Afrykarium, gdzie  w olbrzymich akwariach pływały różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Widzieliśmy małego rekina, płaszczki i inne ryby  z dorzecza Amazonki. Poznaliśmy niektóre zwierzęta Czarnego Lądu. Podziwialiśmy rafy koralowe i egzotyczną roślinność. W całym obiekcie panował afrykański klimat.

Następnie udaliśmy się w odwiedziny do innych zwierząt zamieszkujących Ogród Zoologiczny. Poznaliśmy zwierzęta z różnych stref klimatycznych i różnych regionów świata. Podziwialiśmy zwierzęta sawannowe: żyrafy, słonie, zebry, nosorożce. Widzieliśmy niedźwiedzie i tygrysy. Podobały nam się małpy w małpiarni i pawiany na skalnym wybiegu. W terrarium poznaliśmy wiele gatunków gadów i płazów. Wiele radości sprawiła nam wizyta w dziecińcu zwierzęcym, gdzie mogliśmy zobaczyć najmłodszych mieszkańców Ogrodu Zoologicznego. Były to małe kozy, owce i wietnamskie świnki, które mogliśmy głaskać  i karmić. Na terenie Ogrodu Zoologicznego zjedliśmy posiłek i kupiliśmy wspaniałe pamiątki.

Na zakończenie wycieczki  udaliśmy się do Parku Szczytnickiego. Podczas krótkiego spaceru podziwialiśmy roślinność  i architekturę ogrodową. Poznaliśmy historię Hali Stulecia i iglicy.

Wycieczka do Wrocławia była niezapomnianą przygodą. Pełni wrażeń, uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do Zgorzelca.

Małgorzata Marek-Konopska