Pasowanie na czytelnika

W styczniu i lutym 2015 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali przyjęci do grona czytelników. O zasadach panującychw bibliotece (przedstawienie regulaminu wypożyczalni i czytelni) i jej zbiorach opowiedziała pani bibliotekarka.

Dalszą uroczystość uświetnili uczniowie klas trzecich wprowadzając młodszych kolegów w świat książki za sprawą krótkiego przedstawienia. Pierwszoklasiści wysłuchali próśb książek i złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą je szanować. Zostali pasowani na czytelników, a pamiątkowe dyplomy i piękne -  ręcznie wykonane zakładki będą długo przypominały o tym wydarzeniu.

Na zakończenie nowi czytelnicy samodzielnie wypożyczyli do domu bajki, baśnie, opowiadania i wiersze.