Program profilaktyczny RAZEM ŁATWIEJ

Nasza szkoła przystąpiła do programu RAZEM ŁATWIEJ, którego celem jest profilaktyka zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dzieci i młodzieży. Jego celem jest wczesna identyfikacja i pomoc dzieciom w wieku od 10 do 19 lat (3-8 klasa) w kryzysie psychicznym. Na załączonym plakacie jest numer telefonu - to numer do rejestracji uczestników programu. Mogą na niego dzwonić pracownicy szkoły, rodzice zaniepokojeni zachowaniem swoich dzieci, a także młodzież szukająca pomocy. W czasie rozmowy zostaną ocenione potrzeby pacjenta oraz zostanie określona dalsza ścieżka pomocy. Po diagnozie pacjent zostaje pod opieką zespołu wspierającego do momentu objęcia go pomocą świadczoną przez najbliższą przychodnię lub szpital. Celem programu jest więc skrócenie czasu na zapewnienie działań wspierających i szybka pomoc w kryzysie.
Cała pomoc jest bezpłatna.

Katarzyna Szczygieł - psycholog szkolny