Wojewódzki konkurs z języka niemieckiego KIKERIKI - ,,Die Welt der Tiere” w ramach cyklu ,, WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI”

14.02.2024 odbył się w naszej szkole wojewódzki konkurs z języka niemieckiego KIKERIKI - ,,Die Welt der Tiere” w ramach cyklu ,, WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI”  pod patronatem Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Zdanowicz i Ines Szczygieł z klasy 7b, Łukasz Kupis i Xavier Isinov – uczniowie z klasy 6b oraz Oskar Kaczmarzyk z klasy 6a. Ponad godzinę zmagali się nasi reprezentanci z testem online. Test składał się z pytań zamkniętych, wymagających tematycznej wiedzy na temat zwierząt, ich czynności, pokarmu, odgłosów, środowisk życia oraz idiomów i przysłów. Nie było łatwo, ale wszyscy mieli okazję sprawdzić się w tej dziedzinie. Teraz czekamy na wyniki.