164 nowe książki w bibliotece SP 2 w Zgorzelcu !!!

Z wielką radością informujemy, że udało nam się zakupić 164 nowe książki !!! Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu przez naszą Szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych) szkolna biblioteka wzbogaciła się w listopadzie o ponad sto sześćdziesiąt cztery książki na łączną kwotę 3500 złotych. Co ważne – na półkach pojawiły się nie tylko szkolne lektury obowiązkowe, które zapewne ucieszą oko Pań polonistek i Pana polonisty, ale także wyczekiwane od dawna przez naszych uczniów – nowości. Po wielu konsultacjach z uczniami, nauczycielami, przeglądaniu czasopism, stron wydawnictw, zbieraniu opinii - udało się stworzyć listę najbardziej oczekiwanych tytułów. Mimo trudu włożonego w cały proces - radość naszych uczniów jest bezcenna, kiedy widzą tytuły swoich ulubionych autorów na wyciągnięcie ręki.Uczniowie mogą już korzystać z bogatej oferty książkowej w nowoczesnej szacie graficznej. Mamy nadzieję, że każdy z czytelników znajdzie coś dla siebie, a zapach nowych książek przyciągnie uczniów nawet z najbardziej odległych zakątków szkoły.
Dzięki dofinansowaniu w bibliotece przy ulicy Orzeszkowej powstał również kącik relaksacyjny, gdzie dzieci i młodzież mogą odpoczywać oraz wspólnie spędzać czas. W szkolnej strefie relaksu znajdują się wygodne pufy, stoliczki oraz regały z ciekawymi propozycjami książkowymi.
Na podstawie obserwacji oraz rozmów z uczniami zauważono, że pojawia się konieczność stworzenia tzw. Strefy chilloutu, czyli miejsca odpoczynku, wyciszenia i regeneracji sił podczas przerw. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie uczniów do kreatywnego spędzania czasu oraz wyciszenia i relaksu. Na półkach naszego kącika znajdziemy ciekawe propozycje książkowe, które rozwijają logiczne myślenie, pamięć, refleks, koncentrację, cierpliwość i kreatywność. Przerwy między lekcjami spędzone w kąciku relaksu pozwalają uczniom na oderwanie się od podręczników i spędzenia przerwy w miłej atmosferze. Już teraz zapraszamy na spotkanie z naszymi książkowymi nowościami oraz do miejsca, które powstało z myślą o WAS.