LEKCJA PROFILAKTYCZNA W KLASIE 4A

Na ostatniej godzinie wychowawczej klasa 4a miała lekcję profilaktyczną w ramach programu Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie” poprowadzoną przez wychowawcę klasy Danutę Śliwińską. Tematem tej lekcji było „Palenie jest niezdrowe”. Uczniowi mieli okazje powąchać i  doświadczyć jak śmierdzą niedopałki zamknięte w słoiku. Ponadto wyliczyli ile palacz wydaje pieniędzy na papierosy przez tydzień, miesiąc i rok. Przekonali się, że za tak duże pieniądze można bardzo dużo rzeczy kupić a nawet pojechać na wakacje. Uczniowie również dowiedzieli się, że w dymie papierosowym jest około 4000 różnych, w większości szkodliwych substancji . Oprócz tego, że palenie szkodzi zdrowiu ustaliliśmy w formie warsztatowej co to znaczy być zdrowym. Lekcja podobała się uczniom, a najważniejsze że uświadomili sobie iż nie tylko palenie jest niezdrowe, ale również dym papierosowy.

Danuta Śliwińska