25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyła się impreza, której celem było przybliżenie młodszym uczniom postaci ulubionego pluszaka i promocja czytelnictwa. Dzieci usłyszały historię powstania pluszowego misia, a także poznały różne gatunki prawdziwych niedźwiedzi i ciekawostki związane z ich życiem.
Uczniowie klas starszych czytali maluchom rozdziały Kubusia Puchatka i Misia Uszatka. Dzieci chętnie rozmawiały o przygodach Kubusia i Uszatka, kolorowały ich postacie, odpowiadały na pytania w misiowych mini konkursach. Każda poprawna odpowiedź była nagrodzona. Słodki poczęstuneki umieszczenie wykonanych przez siebie prac na wystawie i gazetce zakończyło spotkanie.
W misiowej scenerii, 28 listopada odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Dzieci z klasy I a i I b poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, regulamin wypożyczalni, czytelni i  ICIM, a także dowiedziały się jak należy właściwie dbać o książki. Na koniec spotkania odbyło się uroczyste przyrzeczenie i pierwsze samodzielne wypożyczenie książek. Na pamiątkę pasowania mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

Elżbieta Lisiecka