Pamięć o przeszłości.

12 września 2016r. uczniowie klasy 3 c wraz z nauczycielami, panią Beatą Burdzy oraz Grażyną Michalik- Wojtukiewicz wybrali się do Europejskiego Centrum Edukacyjno- Kulturalnego Zgorzelec- Goerlitz. Celem wycieczki było poznanie historii STALAGU VIII A. Lekcję historii "na żywo" przeprowadziła Pani Kinga Hartmann-Wóycicka oraz  Pan Jakub Sochoń. Dzieci wysłuchały ciekawych opowieści z okresu II wojny światowej. Oglądając film, prezentację multimedialną oraz wystawę, poznały życie w obozie jenieckim STALAG VIII A. Następnie z dachu budynku miały okazję zobaczyć teren obozu. Trzeciklasiści  wpisali sie do księgi pamiątkowej. Pan Jakub Sochoń  oprowadził nas po ścieżce edukacyjnej, znajdującej się na terenie obozu.
Już wiemy, że pamięć o przeszłości naszego regionu jest ważna. Bardzo dziękujemy Pani Kindze Hartmann- Wóycickiej oraz Panu Jakubowi Sochoń za odkrycie młodemu pokoleniu ważnych kart historii.